Swarovski

Początki firmy sięgają końca XIX wieku kiedy to w 1895 roku w Tyrolu Daniel Swarovski założył rodzinną firmę na bazie pierwszych elektrycznych maszyn do szlifowania szlachetnych kamieni. Obecnie ta, nadal rodzinna firma, rozrosła się w korporację zajmująca się produkcją kryształów i biżuterii (Swarovski Crystal), narzędzi do szlifowania i cięcia (Tyrolit) i sprzętu optycznego (Swarovski Optik).
W roku 1935, Wilhelm Swarovski, syn założyciela firmy, aby zaspokoić swoją pasję astronomiczną  postanowił skonstruować własną, udoskonaloną lornetkę. Wykorzystał dostęp do wysokiej jakości szkła i technologii jego obróbki wdrożony już w firmie ojca i skonstruował pierwszą lornetkę 6×30. W roku 1949 powstaje nowa firma Swarovski Optik w Absam w Tyrolu, a pierwszym modelem w seryjnej produkcji była lornetka Habicht 7×42, która produkowana jest do tej pory. W dalszej historii rozwoju firmy kolejne kamienie milowe to:

  • wyciągana luneta w roku 1967,
  • pierwsza w świecie lornetka z obudową pokrytą gumą w roku 1971,
  • luneta obserwacyjna w roku 1994,
  • lornetka EL o innowacyjnej konstrukcji w roku 1999.

Lornetki, lunety, dalmierze i noktowizory produkowane przez firmę Swarovski Optik zostały docenione na całym świecie przez profesjonalnych użytkowników przede wszystkim za znakomitą precyzję wykonania, wyjątkowo jasny obraz, świetną ergonomię i wieloletnią trwałość.

www.swarovskioptik.com