Opticron

Tu można zamówić i kupić każdą opisywaną lornetkę i lunetę. Nie jest to jednak typowy sklep internetowy, gdzie z wirtualnym koszykiem, poprzez kolejne strony przemieszcza się do wirtualnej kasy. Tutaj przede wszystkim można skontaktować się z doświadczonym obserwatorem i dowiedzieć się jeszcze więcej o sprzęcie do obserwacji ptaków.

Lornetki i lunety firmy Opticron projektowane są przede wszystkim z myślą o obserwatorach przyrody. Ta angielska firma od dawna działa na bardzo wymagającym brytyjskim rynku gdzie ilość obserwatorów ptaków i innych zwierząt to ponad milion osób. Staranne projektowanie lornetek i lunet oraz wykorzystywanie najnowszych technologii zostało docenione także przez obserwatorów ze Skandynawii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Lornetki Opticrona wyróżniają się znacząco niższym ciężarem w porównaniu do takich samych lornetek innych firm. Zwraca też uwagę świetne dopasowanie lornetki do oczu i dłoni oraz dokładne wykończenie. Natomiast wśród lunet Opticrona każdy znajdzie model mu najlepiej odpowiadający. Pięć linii korpusów lunet w wersjach zwykłych i z soczewkami o niskiej dyspersji oraz 20 kompatybilnych okularów to największa oferta tych produktów na rynku.

Ciągłe udoskonalanie modeli, wprowadzanie nowych rozwiązań, długi okres gwarancji oraz liczne promocje sprawiają, że firma Opticron szczególnie dba o użytkowników swoich produktów. Pełna oferta tej firmy znajduje się na stronie www.optciron.co.uk